Upragniona wygrana!

Iskra Iskrzynia 2-1 Polonia Kopytowa

Daniel Czekański

Jakub Folta

Relacja z meczu w rozwinięciu newsa.

3 maja 2014r stoczyliśmy zaciętą bitwę z "Polonią" Kopytową. Do konfrontacji doszło, na naszym stadionie, co zwiększyło nasze morale. Było to starcie niezwykle ważne i jak się okazało inne niż wszystkie. Tego dnia biliśmy się w końcu o awans na przedostatnie miejsce w tabeli, powiedzmy sobie szczerze - "mecz na szczycie" :) . Wrogowie wyprzedzali nas zaledwie o punkt. Dodać należy, że rywale swoje jedyne trzy punkty otrzymali w rundzie jesiennej po wygranej walkowerem z naszą drużyną, co jeszcze bardziej motywowało nas do twardej walki.

Potyczkę rozpoczęliśmy dość sennie, na szczęście rywale również nie grali wystarczająco bitnie, aby zagrozić naszej bramce. Mieliśmy kilka ciekawych sytuacji, ale każda kończyła się odparciem szturmu. Po pierwszych 45 minutach, zakończonych wynikiem 0:0 udaliśmy się zrezygnowani do szatni, gdzie trener udzielił nam kilku godnych uwagi rad. Stwierdziliśmy, że lekceważymy wrogów, i błędnie założyliśmy, że uda nam się wygrać tę batalię bez walki.

Drugą połowę, zaczęliśmy już nieco lepiej, choć na razie bez zmian w wyniku. 65 minuta okazała się momentem przełomowym. Wtedy to Bartosz Haręzga poprowadził zwycięską szarżę w pole karne rywali. Rozbita obrona musiała uciec się do faulu, co skutkowało rzutem karnym. Jedenastkę egzekwował Daniel Czekański, który bardzo pewnie zamienił ją na bramkę. Niestety niespełna pięć minut później rywale poprowadzili zwycięski szturm, pod nasze pole karne i strzałem z dystansu doprowadzili do wyrównania. Na szczęście nie wszyscy kompani stracili ochotę do dalszej walki. W 85 minucie znów zaskoczyliśmy wroga ostrym natarciem. Tym razem bramkarza Kopytowej mocnym strzałem z dystansu pod sam słupek zaskoczył Jakub Folta, ustalając w ten sposób wynik meczu.

Reasumując jest to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo i miejmy nadzieję, że nie ostatnie. Na koniec chciałbym zaznaczyć, że dużą rolę, w naszym sukcesie odegrali kibice, pod przewodnictwem Artura Guzika. Widownia nie oszczędzała dla nas swoich gardeł. Bardzo wszystkim dziękujemy za doping.