Iskra nadal bez punktów

• autor: czekus111, 2012-10-07 09:37

OKS Markiewiczna Krosno  -  Iskra Iskrzynia  3-0 (1-0)

Relacja w rozwinięciu !!

Dnia 6 października nasza drużyna juniorów wybrała się na drugi z rzędu mecz wyjazdowy. Tym razem przeciwnikiem był lider OKS Markiewicza Krosno. Gospodarze przed samym meczem mieli 10 pkt, natomiast my liczyliśmy na pierwszą zdobycz punktową z tym meczu.
Początek meczu zapowiadał pogrom lidera na jego własnym stadionie. Przeciwnicy nie wychodzili z własnej połowy, co do dopiero mówiąc jakiś próbach ataków na bramkę Rysza.
Dobre krycie na środku boiska powodowało, że każda piłka wybita przez OKS była przejmowana przez zawodników naszej Iskierki. Następnie cierpliwe rozgrywanie, ataki skrzydłami, wrzutki i strzały z dystansu, mógłby naliczyć ich znaczną ilość.
Kibice mogli sobie zadać pytanie, jak Iskra jeszcze zdobyła punktów, a OKS jest liderem?
Swoje szanse mieli Chrobak, Fakadej, K. Folta, Haręzga oraz Hunia, sprawdzając dyspozycje bramkarza z Krosna.
W końcówce pierwszej połowy OKS zdobywa rzut rożny. Błąd w kryciu wykorzystują bezlitośnie jeden zawodników gospodarzy. 1:0 dla OKS-u, i takim też wynikiem kończy się pierwsza część spotkania.
W przerwie omówiliśmy wszystkie elementy, które warto by poprawić. Po czym, trener po raz kolejny udowodnił, że nie boi się stawiać na młodych, wprowadza na boisko dwóch gimnazjalistów.
Łukasz Pańczyszyn wchodzi za Bartka Hunię, a Szymek Ekiert za Daniela Boczara.
Druga połowa zaczyna się, a Iskra nadal ma ochotę na strzelenie wyrównującej bramki. Nasz styl gry opierał się o setki dokładnych podań i grę skrzydłami. Zmusiliśmy gospodarzy do często rozpaczliwych form obrony. Dominowaliśmy w każdym calu boiska. W końcówce tracimy dwie bramki, ale one i tak nie odzwierciedlają sytuacji na boisku.
Reasumując, jedyne czego zabrakło to skuteczności i strzałów z dystansu w drugiej połowie. Gra była bardzo dobra, widać było na meczu, pracę jaką wykonujemy podczas treningów.
Muszę tu pochwalić całą drużynę, bo swoimi ambicjami i zaangażowaniem cały mecz była nadzieja na zdobycz punktową. Po raz kolejny nie załamujemy się zerowym dorobkiem punktowym, lecz optymistycznie patrzymy w przyszłość. Gra powoduje, że widzimy efekty treningów i wierzymy, że z czasem przyniosą też odzwierciedlenie w dorobku punktowym.
Czas na pochwały, na które zasłużyli Adrian Chrobak i Daniel Czekański, swoim doświadczeniem oraz umiejętnościami w znacznej mierze uspokajając gorące głowy naszych młodzieżowców.