3 porażka z rzędu

• autor: czekus111, 2012-09-29 17:10

Wisłok Sieniawa  -  Iskra Iskrzynia 8-4 (4-1)

M.Fakadej (20min)
                                         Ł.Pańczyszyn (65min)
                                          M.Guzik x2 (75,80 min)

relacja w rozwinięciu !!!!!

Dnia 29.09 nasza popularna Iskierka podejmowała Wisłok Siniawa. Drużyna ta, podobnie jak my, nie zdobyła punktów, w tej części sezonu.  Przegrali z Jasionowem 3-1 i z zespołem OKS Markiewicza Krosno. Natomiast nasza drużyna po dwóch porażkach z Haczowem 7-1 i z Jasionowem 4-2, przyjechała na kolejny mecz pełni nadziei.  Na mecz przyjechaliśmy w osłabieniu, przez nieobecność Dawida Folty, Kamila Pelczara, który został oddelegowany do gry w drużynie seniorów.
Mecz się rozpoczął, a gra toczyła się w środkowej części boiska. Staraliśmy się od samego początku, mówiąc żargonem piłkarskim "klepac". Z różnym skutkiem, ale chęci nam nie można odmówić.  Kiedy wydawało się, że Iskra zaczyna przejmować inicjatywę, zostaje odgwizdany faul  na 30 metrze od bramki naszego bramkarza. Można by powiedzieć, sytuacja ni groźna jakich podczas meczów pełno, jednak do piłki podchodzi zawodnik gospodarzy i oddaje strzał, którymi mógłby burzyć mury.
Rozpoczynamy grę od środka boiska i udowodniliśmy, wszystkim, że wystarczy wymienić kilka podań, aby stworzyć ciekawą akcję i strzelić  bramkę. Dobra akcja dwójkowa popularnego "Shonika" z Kubą Foltą, a ten drugi oddając silny strzał na bramkę rywali. Bramkarz wypuszcza piłkę i Maciek Fakadej  popisuje się instynktem strzeleckim i doprowadza do wyrównania. Można powiedzieć "To się nazywa riposta" 1:1
Jednak radości z remisu nie trwała długo. Rywale wychodzą na prowadzenie. Ta bramka nas nieco przybiła. Gospodarze przejęli inicjatywę gry. Z czasem nieśmiało próbowaliśmy odrobić straty, wpadały kolejne bramki do naszej siatki, można powiedzieć, że gwizdek oznaczający koniec pierwszej części spotkania, uratował nas od blamażu, o ile wynik 4:1 nie można za taki uznać.
Druga połowa, wszyscy zmobilizowani wyszli , gdyż uświadomiliśmy sobie, że gra i wynik są daleko od ideału. Zmiany dokonane w przerwie to: Maciek Fakadej schodzi, który musiał zejść z boiska ze względu na grę w seniorach podczas niedzielnego spotkania. Za niego wchodzi Łukasz Pańczyszyn, który z dobrej strony pokazał się w ostatnim meczu. A w miejsce Kuby Folty, wchodzi "Kagawa" czyli Rafał Frydrych. Znacznie odmłodzony skład pojawił się w drugiej połowie, bo pojawiło się na nim, aż 4 gimnazjalistów i jeden zawodnik ze szkoły podstawowej. Młodzież pomimo, końcowo stracony 8 bramek zaprezentowała się z pozytywnej strony, gdyż wcale nie odstępowali umiejętnościami od gospodarzu, a w kilku przypadkach na pewno ich przewyższali. W drugiej połowie, wyszła całkiem odmieniona drużyna, graliśmy to co ćwiczymy na treningach.  Tiki Taka w naszym wykonaniu, była bardzo ciekawa i przyjemna dla oka. Graliśmy widowiskowo i skutecznie, o czym zresztą świadczy strzelone 4 bramki rywalowi.
Wynik ostatecznie zakończył się wynikiem 8:4 dla gospodarzy. Wspomniane wyżej cztery bramki strzelili :Macka Fakadej, Łukasza Pańczyszyna i dwoma trafieniami popisał się Marcin Guzik.
Wnioski jakie nasuwają się po tym spotkaniu, to na pewno, że warto stawiać na młodych naszej Iskry, gdyż pomimo swojego wieku prezentują odpowiedni poziom i wcale nie odstają od starszych kolegów. Myślę, że forma naszych zawodników odpowiedzialnych za ofensywę można ocenić za zadowalającą, co optymistycznie nastraja na kolejne mecze. Jednak ku refleksji skłania straconych 8 bramek. Choć nie wydawało się, aby nasza obrona zagrała słabe spotkanie, to ilość bramek jest zdecydowanie zbyt duża. Uważam, też że bramkarz naszej drużyny, nieco w ostatnich meczach zawodzi. Jednak, nikt nikomu błędów nie wypomina, lecz motywuję, aby w następnych spotkaniach wyeliminować wszystkie niedoskonałości  w naszej grze.
Czas na pochwały indywidualne, jak już wspomniałem Łukasz, "Kagawa", Dominik oraz nasz defensor Szymek, spisali się bardzo dobrze, pozostawiając po sobie pozytywne wrażenie. Myślę, że z entuzjazmem można patrzeć na ich przyszłość jeśli utrzymają dotychczasowe zaangażowanie na treningach. Marcin i Adrian to kolejni zawodnicy, którzy zaimponowali walecznością, a także umiejętnościami w naszej drużynie.
Kończąc już, dziękuję wszystkim zawodnikom, za walkę, ambicje i zaangażowanie podczas tego spotkania. ;)
      By kamo11