Historyczny remis

• autor: szpicu, 2012-05-19 17:31

LKS "ORŁY" JABŁONKA - LKS "ISKRA" ISKRZYNIA 3:3 (2:1)

K.PELCZAR

GUZIK

FAKADEJ

19 maja w ramach 19 kolejki rozgrywek juniorów klasy B przyszło nam się zmierzyć z liderem tabeli LKS "Orły Jabłonka". Nasza drużyna na ten mecz liczyła jedynie 11 zawodników, grając w osłabionym składzie. Jak się okazało "Iskra" zagrała bardzo dobre spotkanie i po raz pierwszy w historii klubu padł wynik remisowy.

Mecz rozpoczął się z 5 minutowym opóźnieniem. Pierwszy gwizdek. Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów, przysłowiowe wzajemne badanie przeciwnika. Przed meczem mało kto wierzył w osiągnięcie korzystnego wyniku na boisku rywala. W 15 minucie kapitalną interwencją popisał się nasz bramkarz-Wojciech Rysz, który uchronił zespół od utraty bramki. Iskrzyniacy w pierwszych 20 minutach nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramą rywala. Dopiero w 23 minucie Pelczar uderzył zza pola karnego, jednak piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. W 27 minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie. Jeden z napastników otrzymał doskonałe podanie w pole karne i pewnie umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce goście ruszyli do odrabiania strat. Udało się to w 34 minucie, kiedy to Folta zgrał piłkę do Pelczara, a ten z okolic 20 metra precyzyjnym strzałem tuż obok lewego słupka pakuje piłkę do siatki. Mamy 1:1. Radość gości nie trwała długo. Już 3 minuty później gospodarze po raz drugi wychodzą na jedno bramkowe prowadzenie. Zawodnik Jabłonki mocnym uderzeniem z 6 metrów pakuje piłkę pod poprzeczkę. W pierwszej części spotkania żadnej z drużyn nie udaje się zdobyć bramki. Wynik do przerwy to 2:1 dla gospodarzy.

Druga połowa to przewaga przyjezdnych. Stwarzali sobie coraz to dogodniejsze sytuacje do zdobycia bramki. Udało się to w 60 minucie, kiedy to Haręzga zgrał piłkę głową do wychodzącego na wolne pole Guzika, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza. Gościom po raz drugi udaje się doprowadzić do remisu w tym meczu. Chwile później Jabłonka mogła wyjść po raz kolejny na prowadzenie. Na nasze szczęście najlepszy strzelec rywali uderzając głową trafił w poprzeczkę. W 65 minucie to "Iskra" wychodzi na jedno bramkowe prowadzenie. Przeprowadzili składną akcję, którą wykończył Fakadej umieszczając piłkę w bramce tuż obok lewego słupka. W 70 minucie goście mogli podwyższyć wynik, jednak Guzik trafił wprost wychodzącego bramkarza. W dalszej części meczu to Iskrzyniacy stwarzali sobie groźniejsze sytuacje do zdobycia bramki. Jednak w 84 minucie po błędzie obrony gospodarze doprowadzają do remisu. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć bramki i mecz kończy się wynikiem 3:3.

Mecz w wykonaniu "Iskry" był bardzo dobry. Konstruowali składne akcje i jedynie co zabrakło to wykończenia. Mimo to sprawiliśmy miłą niespodziankę urywając punkty liderowi rozgrywek. Za tydzień mecz z Sieniawą z którą zagramy mocniejszym składem.

autor: Patrick1610 2012-05-19 19:20:14

Profil Patrick1610 w Futbolowo Brawo panowie!! :) Oby tak dalej

autor: Zizou. 2012-05-19 22:57:54

Profil Zizou. w Futbolowo Jakie będzie wzmocnienie na mecz z Sieniawą?

autor: szpicu 2012-05-20 07:28:31

Profil szpicu w Futbolowo seniorzy mają pauzę