Dobra passa przerwana

• autor: szpicu, 2012-04-28 16:14

LKS "ISKRA" ISKRZYNIA - LKS HACZÓW 1:5 (0:3)

K.PELCZAR

28 kwietnia podejmowaliśmy kolejnego rywala na własnym stadionie - LKS Haczów. Wcześniej mieliśmy wiele okazji do rozeznania rywala i zasmakowania stylu gry jakim się posługiwał. Rozgrywaliśmy m.in. sparing, który zakończył się jednobramkową wygraną przeciwników. W nieco zmieniomym składzie stanęliśmy naprzeciw siebie, aby pokazać kto z sąsiadujących miejscowości jest mocniejszy.

Pierwszy gwizdek i spotkanie się rozpoczęło. Haczów był pierwszym rywalem, który rozpoczynał serię spotkań o większym stopniu trudności. Mecz z nimi mógł być przedsmakiem następnych. Od początkowych minut gry goście przeważali ilością podań i ich dokładnością. Ekipa z Iskrzyni starała się dorównać tempu narzucanym przez oponentów, jednak nie do końca sie to udawało. W pierwszej połowie Haczów przeważał przede wszystkim ilością akcji pod naszą bramką. W pewnym momencie defensywa naszej drużyny została przerwana, a jeden z piłkarzy przeciwników podwyższył saldo bramek własnej ekipy. Niedługo potem futbolówka po ponownej akcji rywali trafiła do naszej bramki. Do końca regulaminowego czasu pierwszej połowy mimo starań Iskry piłka wylądowała w naszej bramce jeszcze raz, co dało haczowiakom trójbramkową przewagę. W pierwszej partii brakło nam przede wszystkim sprawnej gry piłką, wiary i efektywności. W pierwszej części kontuzji doznał także nasz napastnik Kamil Najdecki. Z boiska zejść musiał także Patryk Wawrzkowicz. Obydwoje zostali zamienieni kolejno na Bartkę Haręzgę oraz Dawida Foltę. Życzymy powrotu do zdrowia!

Po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy drugą połowę. Nasi zawodnicy po rozmowie z trenerem rozpoczęli drugą partię. Jednak dużo się nie zmieniło. Haczów nadal narzucał tempo gry naszej drużynie, a jedyne co zostało nam to bronić się przed atakami. Goście uderzali na naszą bramkę wielokrotnie jak i przeprowadzali sprawne akcje. Dzięki ich błędom i niektórym sprawnym interwencjom Rysza wynik nie podwyższał się. W trakcie drugiej połówki rywale wpakowali futbolówkę do naszej siatki jeszcze dwa razy przez co przegrywaliśmy 5:0. Dopiero ostatnie 5 minut meczu przyniosło ciekawe ożywienie w grze Iskry. Kamil Pelczar, który trzymał grę z naszej strony sprawnie wyprowadził akcję, której uczestnikiem był także Dawid Folta. Seria podań zakończyła się efektywnym dośrodkowaniem Daniela Czekańskiego, po której nasz czołowy pomocnik wpakował piłkę w bramkę rywala. Dało to nam pewną nadzieję, jednak niedostateczną do zmiany wyniku również ze względów na czas.

Niedługo potem ostatni gwizdek zasygnalizował koniec spotkania. Dobra passa naszej ekipy została przerwana przez pierwszą porażkę. Brakło kilku elementów, ale głęboko wierzymy, że Iskra w następnych spotkaniach zmiecie z powierzchni murawy każdego przeciwnika, który stanie mu na drodze.