Wygrana z Krościenkiem

GKS Krościenko Wyżne-Pustyny

- "Iskra" Iskrzynia

2:3 (2:2)

W swoim ostatnim meczu kontrolnym przed ligowymi zmaganiami nasz zespół udał się do Krościenka Wyżnego, aby zmierzyć się z tamtejszym GKS-em. Mecz toczony był w miłej i przyjaznej atmosferze. Spotkanie rozgrywane było na remontowanym stadionie GKS-u w przedziale czasowym 3x30 minut. W drużynie gospodarzy zagrali zarówno juniorzy jak i trampkarze. nasz zespół przyjechał na to spotkanie w 16-osobowym składzie co na pewno cieszy. jak to miało miejsce do tej pory trener Leś dał pograć wszystkim zawodnikom.

Mecz rozpoczął się od wzajemnego "badania się" przez obie ekipy. Zespół z Krościenka grał dużo piłką co przełożyło się na pierwszą bramkę dla GKS-u. Zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Wilusz, który trąca piłkę, a ta dość szczęśliwie lobem wpada do bramki. Po stracie gola zespół z Iskrzyni ruszył do śmielszych ataków. Piłkę na lewej stronie dostaje Kuba Folta i po minięciu dwóch rywali zagrywa na drugą stronę boiska do niepilnowanego Dawida Folty, który uderza na bramkę. Piłka niemalże identycznie jak przy golu dla GKS-u wpada do siatki. Wynik brzmiał 1:1. Po zdobyciu gola zawodnicy "Iskry" nie poprzestali na atakowaniu bramki rywali, co przyniosło rezultat w postaci drugiej bramki. Zamieszanie w polu bramkowym wykorzystuje nasz napastnik - Kamil Najdecki i umieszcza piłkę w siatce. Pod koniec pierwszej z trzech części meczu do remisu doprowadza wracający po kontuzji Konrad Leś (młodszy brat trenera "Iskry" grający w barwach GKS-u), który mija naszą obronę i posyła piłkę obok bezradnego Boczara.

Druga część spotkania nie przyniosła zmiany rezultatu. Trener Leś wymienił połowę pierwszego składu, jednak trzeba powiedzieć, że rezerwowi stanęli na wysokości zadania i nie pozwolili rywalowi na strzelenie bramki.

Ostatnia część meczu to zdecydowana dominacja zespołu z Iskrzyni. Nasi zawodnicy raz za razem posyłali piłkę pod bramkę gospodarzy nie dając im szans na szybką kontrę. Po jednym z ataków zawodnik "Iskry" zostaje sfaulowany w polu karnym a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł nasz etatowy wykonawca rzutów karnych - Marcin Guzik i strzałem w środek bramki pokonuje bramkarza gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Iskrzynia wygrała mecz 3:2.

Na pochwałę zasługuje postawa całej drużyny. Nasi piłkarze pokazali charakter i wolę walki. Cieszy również fakt, że na mecz stawił się cały zespół.