Porażka w pierwszym sparingu

• autor: leomessi1990, 2011-07-23 20:47

"Cisy" Jabłonica Polska - "Iskra" Iskrzynia

3:2 (1:0)

W czwartkowe popołudnie nasza drużyna udała się do pobliskiej Jabłonicy Polskiej, aby rozegrać pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym z tamtejszymi "Cisami". Pogoda dopisała. Było słonecznie i bez opadów deszczu.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy byli bardziej ograni od naszych piłkarzy. Po kilku atakach do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy "Iskry". Kilka groźnych akcji zakończyło się strzałami minimalnie obok bramki lub kończyły na defensywie miejscowych. Mimo iż zespół po raz pierwszy grał w takim ustawieniu (warto wspomnieć, że mieliśmy dopiero cztery treningi) to nie odstawaliśmy piłkarsko od przeciwnika, który już kilka sezonów gra w ligowych rozgrywkach. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze przeprowadzili kilka ataków, z których jeden wykorzystali. Tracimy bramkę do szatni. Wynik do przerwy 1:0 dla "Cisów".

W przerwie zastępujący trenera Mateusz Leś przeprowadził kilka zmian, aby przetestować wszystkich zawodników. Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli bardzo zmotywowani i zarazem podrażnieni stratą bramki. Kilka groźnych ataków przynosi wyrównanie. W zamieszaniu podbramkowym jeden z obrońców wybija piłkę na około szesnasty metr, a tam niepilnowany zawodnik "Iskry" oddaje strzał z pierwszej piłki iw futbolówka wpada do siatki tuż przy słupku. Po tej bramce nasi zawodnicy śmielej ruszyli do ataku . W jednej z prób nasz zawodnik mija czterech lub pięciu zawodników z Jabłonicy i pada w polu karnym, jednak sędzia nie dopatrzył się faulu. Po tej akcji gospodarze próbowali przejąć inicjatywę, jednak nasz zespół wyprowadził kontrę czego efektem był rzut karny podyktowany za faul na naszym zawodniku. Nasz stały egzekutor rzutów karnych nie pomylił się i wynik brzmiał 2:1 dla "Iskry". Po tej bramce zespół "Cisów" ruszył do ataku. Po jednym z wydawałoby się niegroźnych strzałów nasz bramkarz popełnia błąd i wypuszcza piłkę z rąk, która wpada do bramki. Do końca meczu była już tylko walka w środku pola. W ostatniej minucie spotkania zwycięską bramkę strzelają zawodnicy z Jabłonicy. Piłkarz gospodarzy posłał piłkę z rzutu rożnego w nasze pole karne a tam niepilnowany zawodnik miejscowych strzałem głową ustala wynik spotkania.

Podsumowując całe spotkanie nie byliśmy drużyną zbytnio odstającą od przeciwników. Myślę, że remis byłby najsprawiedliwszym wynikiem, jednak piłka nożna to gra błędów. Nie zawsze można osiągnąć to co by się chciało.

Dziękuję chłopakom za walkę i mam nadzieję, że nasza współpraca będzie prowadzić do jeszcze lepszej gry i walki o ligowe punkty.